Exkurzie počas konferencie

Salaš Zbojská  na západe Muránskej planiny v lone panenskej prírody

V tomto uponáhľanom svete sa oplatí raz za čas spomaliť. Navštívte Salaš v sedle Zbojská a nechajte sa očariť malebnou prírodou Muránskej planiny.  Prevezte sa Zbojníckou strelou, prejdite sa náučným chodníkom zbojníka Jakuba Surovca a spoznajte tradičný spôsob spracovania ovčieho mlieka či ochutnajte miestne špeciality zo zabíjačky.

Celodenný výlet zahŕňa:

07.00 hod. odchod z Nitry autobusom
09.30 hod. príchod na Salaš Zbojská (pravý slovenský salaš s ovcami, syrmi a hlavne chutnou  baraninou)
10.00 hod. ukážky dojenia oviec, ručnej výroby ovčích  syrov, tradičných oštiepkov a odvárania žinčice
12.00 hod. obed z tradičných miestnych dobrôt  v reštaurácii Salaš Zbojská (tradičné slovenské jedlá a špeciality z baranieho mäsa, obsluha v ľudových krojoch)
13.30 hod. návšteva Náučného  chodníka zbojníckeho kapitána Jakuba Surovca
14.30 hod. jazda vyhliadkovým autobusom  - Zbojnickou strelou
18.30 hod. návrat späť do Nitry

Zelené srde Slovenska – aj tak mnohí nazývajú Muránsku planinu. Objavte nádherné prírodné scenérie národného parku, ktoré nadchnú v každom ročnom období, prejdite sa po jednom z viacerých náučných chodníkov a pátrajte po Lykovci muránskom, rastlinke, ktorú by ste inde nikde na svete nenašli.
Harmonogram výletu do Piešťan:
  • 8:00 Odchod od univerzity
  • 9:00 Prehliadka parku miniatúr
    Park modelov dobových rekonštrukcií slovenských hradov a pamiatkových objektov v mierke 1:50. V jeho areáli si môžete pozrieť 27 modelov hradov, zámkov a drevených kostolíkov.  • 10:00-Prehliadka Piešťan - pešia prehliadka Kupelného ostrova / hotel Thermia Palace, Irma, Napoleónske kúpele, Pro Patria - história kúpeľov, po pešom Kolonádovom moste prejdeme do centra na pešiu zónu – Winterovu ulicu.
    Potom ďalej autobusom na jazero Slnava – prechádzka Ďalej návšteva renesančného kaštieľa v Moravanoch a vyhliadka na mesto z Havrana.
  • 13,00 Prestávka na kávu / obed v reštaurácii FURMAN. 
  • 14:00 Poobede možnosť vyskúšať procedúry v kúpeľoch - termálny bazén zrkadlisko, bahnisko, bahenný zábal alebo voľný čas na nákup suvenírov.